Wideofilmowanie ślubów, wesel oraz innych uroczystości okolicznościowych

Wybieramy zespół muzyczny na wesele!

Piotr Dąbrowski.

Oprawa muzyczna wesela jest niewątpliwie jedną z najważniejszych aspektów udanego przyjęcia weselnego. Na rynku możemy spotkać różne zespoły, prezentujące różny poziom, jak i samo podejście do oprawy muzycznej. Coraz częściej z różnych względów Pary Młode wybierają DJ-a zamiast zespołu. Bardzo często jest to aspekt finansowy, ale upodobania. Z całą pewnością DJ jest tańszy od wieloosobowego zespołu, ale czy stworzy weselną atmosferę? Prawda jest taka, że o gustach się nie dyskutuje, bo każdy ma prawo do swojego. Aby wieloosobowe zespoły grające na żywych instrumentach brzmiały dobrze muszą, być profesjonalnymi muzykami i wtedy na pewno stworzą niezapomnianą atmosferę weselną. Minusem na pewno jest cena. Czy dwuosobowe zespoły gorzej sprawdzą się na weselu? Moim zdaniem nie. To wszystko zależy od zaangażowania zespołu, repertuaru, umiejętności wokalnych.

 Decyzja o tym, jaka muzyka ma zabrzmieć na przyjęciu w całości musi należeć do nowożeńców. Jednak przy takim wyborze nie można kierować się wyłącznie swoimi prywatnymi upodobaniami. Załóżmy, że nowożeńcy fascynują się muzyką heavy metalową i wynajmują na wesele taki właśnie zespół … Myślę, że wesele nie byłoby udane. Oprawa weselna musi być na tyle uniwersalna, aby zadowolić I młode pokolenie, jak i starsze. Wybór utworów, które mają być grane na weselu powinny być taneczne i zachęcać do zabawy. Disco polo to gatunek, który często jest krytykowany u uważany za mało profesjonalny. Mimo że sporo osób twierdzi, że nie słucha takiej muzyki, to okazuje się, że prawie wszyscy znają takie utwory i dobrze się przy nich bawią. Na weselu nie może również zabraknąć ambitnych, kultowych utworów znanych i cenionych autorów. W niektórych regionach polski na pierwszym miejscu jest muzyka biesiadna. W mojej praktyce kamerzysty weselnego kilkakrotnie zdarzyło się, że Para Młoda sporządziła listę utworów, której zespół muzyczny miał się skrupulatnie trzymać. Niestety za każdym razem efekty był mizerny i kończyło się na tym, że Para Młoda zmieniała decyzję i pozwoliła, żeby to zespół decydował o repertuarze. Muzycy związani z weselami doskonale wiedzą, w jaki sposób i jakim repertuarem bawić gości. To oni w tej dziedzinie są fachowcami i myślę, że warto im zaufać.

Jak wybrać zespół? Przede wszystkim nie wynajmować zespołu w ciemno. Demo umieszczone na stronie internetowej nie mówi nam jeszcze nic o zespole. Należy koniecznie posłuchać zespołu na żywo. Zwrócić uwagę na repertuar, prowadzenie, konferansjerkę i organizowane zabawy. Ważne, aby zespół pochodził do swojej pracy z entuzjazmem i zadowoleniem. Decyzja należy zawsze do Pary Młodej. Powodzenia.

DAR-MAR Film Studio tel. 606851832, tel. 606851835, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.