Wideofilmowanie ślubów, wesel oraz innych uroczystości okolicznościowych

Pytania i odpowiedzi

Co nas wyróżnia?

Wyróżnia nas to, że cały czas dążymy do ideału. Nasze filmy są ciekawe w całości, a przede wszystkim realizowne w sposób wybrany przez Parę Młodą. Nie narzucamy własnych szablonów, a efekt końcowy musi być taki, jaki Para Młoda sobie wymarzyła. Szczególny nacisk kładziemy na szczegóły i precyzję wykonania. Charakter filmu jest zawsze dopasowany do usposobienia Nowożeńców.

Back to top
Jakim sprzętem realizujemy nagrania ?

Filmy nagrywamy profesjonalnymi kamerami firmy Sony AX200, FX1 oraz GoPro Hero3 Back.

Back to top
Jak długi jest nasz film?

Czas twania filmu uzależniony jest od Pary Młodej. Staramy się doradzić jaka długość filmu byłaby odpowiednia dla tego rodzaju realizacji. Aby film był ciekawy i zainteresował oglądających przez cały czas jego trwania, nie powinien być dłuższy niż 90 minut. Z punktu widzenia wytrzynałości ludzkiego organizmu jest to optymalna długość filmu, ponieważ po dłuższym czasie, człowiek zaczyna odczuwać zmeczenie, zmniejsza się skupienie uwagi itp. W efekcie końcowym powinniśmy poczuć niedosyt, wówczas częściej będziemy wracali do takiej pamiątki. Należy też pamiętać, że ślub i wesele trwa wiele godzin, a na filmie powinna znaleźć się esencja i najciekawsze fragmenty. 

Z praktyki wiemy, że im wiecej dodatków (plener, przygotowania, fragmenty wybrane przez Parę Młodą (np. całe oczepiny itp.) to czas trwania filmu może ulec wydłużeniu. Staramy się jednak nie przekraczać 120 minut.

Back to top
Czy warto wydać tyle pieniędzy na film?

Jest to pytanie, które każda Para Młoda powinna rozważyć samodzielnie, jednak zapewniamy, że jeśli zdecydujecie się Państwo na ten ruch, to z całą pewnością po otrzymaniu od nas filmu utwierdzicie się we właściwym wyborze. Podczas organizacji ślubu i wesela wydają Państwo niemałe pieniądze na drobiazgi t.j. wizytówki, wstążeczki, baloniki, ustrojenie auta weselnego i dużo innych, które po weselu poprostu lądują w koszu na śmieci. A film z wesela? Czy warto zainwestować w pamiątkę na całe życie? :-)

Back to top
Do której godziny kamerzysta jest na weselu?

Decyzja o zakończeniu filmowania podejmowana jest na podstawie sytuacji na weselu, ilości i merytorycznej jakości zebranego materiału, ewentualnych planowanych wydarzeń itp. Z praktyki możemy powiedzieć, że jest to zaraz po oczepinach. Dlaczego? Wynika to z faktu, iż wesele dobiega końca, goście są zmęczeni wielogodzinną zabawą, część gości już pożegnała się z Parą Młodą, a najlepsza zabawa jest już za nami. 

Back to top
Ilu operatorów filmuje w dniu ślubu?

Na większości uroczystości ślubu i wesela wystarcza jeden operator. Oczywiście nie jest to zasada. Mamy możliwość filmowania przez dwóch operatorów na specjalne życzenie Pary Młodej. Istnieją również inne przesłanki np. duża ilość gości weselnych, wybór kościoła, rozmiar kompleksów sal bankietowych i rozmach organizacji wesela.

Back to top
Jaka muzyka używana jest w filmach?

Bardzo mile widziane jest gdy Para Młoda sugeruje nam, jaka muzyka ma się znaleźć na filmie. Jesteśmy wtedy pewni, że muzyka jest trafiona w gust klienta. Jeśli jednak nie macie Państwo pomysłu na udźwiękowienie Waszego filmu, śmiało możecie Państwo zdać się na nas, a napewno Was nie zawiedziemy. Preferujemy muzykę filmową, ambitną, dopasowaną do odpowiednich fragmentów filmu.

Back to top
W jakiej formie otrzymujemy gotowy film?

Gotowy film otrzymujecie Państwo w jakości HD na płycie Blu-ray oraz w jakości SD na płycie DVD. Nadruki na płytach są personalizowane specjalnie dla Pary Młodej. Na życzenie istnieje możliwość zgrania filmu na nośnik zewnętrzny (dysk twardy - własność Pary Młodej).

Back to top
Ile wynosi czas oczekiwania na film?

Przeważnie czas oczekiwania na film wynosi od 3 do 4 miesięcy od dnia ślubu. Czas oczekiwania uzależniony jest również od miesiąca, w którym odbył się ślub. Im bliżej końca roku, czas może się wydłużyć. Filmy montowane są dla wszystkich Par z jednakową starannością i tak długo jak jest to potrzebne. Szybko nie znaczy dobrze, a na jakości przecież Państwu zależy.

Dla niecierpliwych Par mamy ofertę przyspieszonego montażu za dodatkową opłatą. Termin realizacji takiej produkcji to do 30 dni.

Back to top
Czy filmujecie w technologii HD?

Tak, filmujemy. Jakość HD jest przez nas jak najbardziej polecana. Myślę, że wszyscy Państwo podążacie z duchem czasu. Wszycy kupujemy telewizory HD, pakiety HD oferowane przez telewizje kablowe, czy platformy satelitarne. Dlaczego tworząc pamiątkę na całe życie mielibyśmy cofać się technologicznie? Dodatkowo do wersji w jakości HD na Blu-ray, wykonujemy autoring w jakości SD na DVD. Rozwiązanie takie pozwala zadowolić osoby, które dopiero planują w przyłości zakupić sprzęt HD. Prędzej czy później odtwrzacze DVD podobnie jak stare VHS znikną z rynku.

Back to top
Czy możemy sfinalizować podpisanie umowy e-mailowo?

Oczywiście, że istnieje taka możliwość. Bardzo często spotykamy się z taką sytuacją z różnych powodów np. duża odległość miejsc zamieszkania, pobyt za granicą. Chcielibyśmy jednak zaznaczyć, że istnieje konieczność kolejnego spotkania w późniejszym terminie, jeszcze przed dniem ślubu w celu uzgodnienia szczegółów.

Back to top
Gdzie możemy zobaczyć więcej materiału filmowego?

Do obejrzenia większej ilości materiału zapraszamy Państwa  osobiście  do nas po uprzednim kontakcie telefonicznym lub e-mailowym. Nie ma możliwości publikowania wszystkich materiałów w Internecie z kilku powodów np. zbyt duża wielkość plików filmowych, brak zgody na publikowanie wizerunku Par Młodych w Internecie.

Back to top